Jdi na obsah Jdi na menu
 


<Stránka štěňat>

 2.6.11

Poslední odešel do nového domova Ghost Runner, šíkovný pastevec,pejsek nejvíce podobný tatínkovi Joyovi. Bude bydlet v Jablonci nad Nisou a se svou paničkou se budě věnovat canicrosu , frisbee a možná přijdou i další aktivity,foto z domova ZDE.

18.5.11

Kontrola oveček  a čerstvě narozeného telátka.Geronimo  poprve v terenním autě ,naprosto v pohodě. Osvědčil se  i  jako  nadějný pastevec. Opravdu jej musím pochválit. Po celou dobu co byl u ovcí nespustil je z očí a dokonce i přímý oční kontakt s ovečkou ustál a neustoupil. Nakonec ovečky zahnal úplně sám až na kopec no malý šikula . FOTO

p1120694.jpg

16.5.11

Od nových majitelů přišly zprávy ,že oba kluci Great i Grey cestu domů zvladli nad očekávání a už se i zabydleli. Noví majitelé jsou moc spokojení.

15.5.11

Grey shepherd , pejsek s atraktivním zbarvením  také odcestoval,myslím ,že jej vždy bez problémů rozpoznám. Bude bydlet ve  Dvoře Králové  a  se svou paničkou se bude  věnovat canisterapii a agility. Hodně zdraví a dělej paničce jen radost. FOTO

p1120624.jpg

14.5.11

Dnes odcestoval do nového domova Great Joy, pejsek s nádhernýma očima a uhrančivým pohledem. Pojede na sever Polska až ke  Gdaňsku, do chovné stanice. Přeji hodně  zdraví a aktivní život. Poslední fota  a pusinky od mamči ZDE

 

p1120614.jpg

11.5.11

Návštěva Joye otce štěňat.

Jako správné a zvědavé dětičky jsme se na taťku  vrhly a to už jsme jen čtyři ,doocela byl z nás vykulený.   Nekanka, jako starostlivá mamina nás  stále brání ,ale nebyl  žádný důvod. My jsme banda lumpů ,my se ničeho nebojíme. Jo a to ještě musíme dodat ,že pro nás má naše mamina každý den aspoň trošku mlíčka.

p1120558.jpg

 

p1120577.jpg

 

Grey sghepherd zadán ,bude se věnovat se svou paničkou   agility a canisterapii.Panička pracuje v organiz. jednotce Psí pac z Podkrkonoší a spadáme pod Podané ruce Frýdek Místek. 
  

p1120512.jpg

8.5.11

Tak už jsme čtyři, první odcestoval Gift do Oder  ,cestu autem zvládl bez problémů a už se i zabydlel,bude pást ovečky.  Druhá odcestavala Game, s tou bylo pro mě loučení  nejhorší, její pohled byl přímo zoufalý.Paničko co mi to děláš? Odjela do Polska , přijela pro ní celá rodinka ,její nová panička je veterinářka  milá paní a dnes odcestaoval Gummi do Kopřivnice,cestu taky zvládl dobře bez blinkání.  

 Foto z dnešního dne ZDE

p1120534.jpg

2.5.11

Počasí mám tentokrát přeje, takže opět pár fotek a videi. Prcci si užívají poslední dny v rodném prostředí a jsou naprosto  spokojeni . Myslí si ,že jim celý svět leží u nohou, do všeho se vrhají  téměř po hlavě. Mamině Nekaně stále drtí cecíky o sto šest, někdy se dívím ,že jim ještě nezakroutila krkem. Nechápu její nekonečnou trpělivost,však oni zkrotnou.

ZDE

p1120402.jpg

 

28.4.11

Včera jsme absolvovali očkování a čipování, štěňátka vše zvládla v pohodě, jinak jsou to pořádní raubíři. Dnes přijela na návštěvu majitelka Gifta a přivezla hračku o kterou se všichni málem teda určitě poprali.Snažili jsme se udělat společné foto ,ale nedařilo se nám prcky ukáznit , tak jen tohle  FOTO. 

p1120295.jpg

23.4.11

Nové foto   ZDE

p1120216.jpg

21.4.11

Štěňata si užívají dětství , jsou naprosto spokojená ,mám je často puštěné na farmě , dávám jim hodně volnosti do toho plno návštěv. Mezi jejich nejoblíbenější aportky patří krůtí brka, je to paráda je pozorovat,jsou to malí bojovníci.Taky jsem dnes vážila a přírůstky jsou porádní. Měla jsem v plánu  udělat všem fotky , počasí je krásné, ale  k focení jsem se dostala až večer . Tak vzniklo  tohle ,jsou tám i drobná videa.  ZDE 

20.4.11

p1120067.jpg

Nás navštívili prvňáčci z místní základní školy, opravdu jsem byla překvapená z jejich nadšení ze zvířátek. Štěňata  i dospěláci - pesani  zažili opravdu pestré  dopoledne. Utahaná a spokojené štěňata jsme odnesli do boudičky a pokračovali k ovečkám. Foto 

 

p1110981.jpg

 

15.4.11

Foto z dnešního dne ZDE , rosteme , řádíme ,zlobíme maminu a tak pořád dokola. Ještě že máme tolik místa na lumpárny. Jsem s nimi moc spokojená jsou zdravá, čiperná .umazlená, akorát je škoda ,že to tak letí. Doplnila jsem prckům aktuální fota do fotogalerek.

 

p1030688.jpg

10.11.11

Dnes se přišli kouknout a hlavně pomazlit se  štěňátkama a  jehňátkama  děti z místního  dětského domova.  FOTO

 

7.4.11

Dnes jsem opět neodolala a pořídila nové fotky, štěňata jsou kouzelná ,taky jsme dnes vážili.Pár změn jsme zaznamenali.Už nejsme doma ,ale v ovčíně, na ovečky sice nevidíme,ale je nám tu moc dobře ,máme dostatek prostoru s velkou boudičkou a  řádíme ve slámě.  A panička si oddychla od toho věčného uklízení,taky máme nový teda renovovaný vozík , panička nás už nemusí smykat v rukách. 

Štěňata opravdu musím pochválit, vozím je různá místa a jsou nadšená, neslyším kňučení,jen před sluničkem májí zatím potřebu se schovat.  Ale jsou zvídavá, umazlená no prostě spokojená. Neka , je opravdu výborná mamina na to ,že to je jí první vrh ,stará se dobře (plně kojí - uklízí po štěňatech ), ale nepřehání to . Taky si chce  užívat svých aktivit, je stále akční na vycházkách, pomáhá  při vyhánění ovcí fotky ,  no jako správná farmářka  stíhá všechno.  

2.4.11

Fotky od Káji Gabalové ZDE a  moc děkuji za milou návštěvu.

1.4.11

Krásný aprílový den, štěnda jsem poprvé vytáhla na sluníčko, jsme zrovna v tom nejkrásnějším věku, miloučká , slaďoučká. Rosteme do krásy , zato z  maminy začínjí čím dál víc lítat chlupy. trošku i přikrmujeme ,ale jen lehce , domácí mlíčko s piškotama a kuřecí maso. Foto

26.3.11

K nám přijela kamrádka mé dcery Zuzka , já jsem toho využila a poprosila holky o manikuru nebo spíš pedikuru  paciček našich prcků, ono drápky už byly hodně dlouhé a holky mají šikovné ručky . A jelikož místní kluci v čele s mým synem nechtěli Zuzku pustit domů, postarali se o to aby její autíčko nebylo pojízdné.    Foto.

25.3.11

Štěňátka mají 14 dní, změnila jsem jim foto, taky proběhlo vážení a odčervení. A prckové dostali jména. 

24.3.11

Dnešní foto zde sice spací, ale očka už  náme otevřená. Máme se mooc dobře,jen asi čím dál víc taháme maminu za cecíky.

18.3.11

Štěňátka jsou spokojená už je šlyšet nějaké to štěkání ,kňourání ,vrčení  a když přijde mamina  ,to je mazec, aby na nás taky zbylo.. Začínají  se pěkně vybarvovat čumáčky a u černobílých vystupuje trikolora. Uvidíme, jestli se z toho vyklubou podobné  jako u sourozenců Neky , pro porovnání Cayuse ,Catcher a nebo pěkná trokolora u Daiquiri  U pejska č.5 jsem opravila barvu na sable merle s pálením,podklad nemá modrý ,ale je pískový. Je to zbarvení ,které se vyskytuje velice málo. Podobně zbarvená je Gina Hafkins. Další fotky

15.3.11

Štěňata neskutečně rostou,  to budou zase přírůstky , užívám si klidu, zatím veškerou péči obstarává Nekanka. ZDE

13.3.11

Čtyři pejsci jsou předběžně zadáni 2 hnědobílí a u dalších dvou se čeká na výběr.

11.3.11

Porod jsme zvládli doufám v pořádku,Neka mi příjde míň unavená jak já. Štěňátka jsou krásná, vyrovnaná ,řekla bych ,že  i dost velká . Máme málo bílé barvy a všimla jsem si ,že všichni mají hodně dlouhé ocásky,což je taky pěkné. Jen kluků mohlo být míń ,ale snad se s tím nějak poperem. Fotky  ZDE a vážení bude později

10.3.11 - 59 den březosti 

 Dnes ráno Neka poprve odmítla při venčení  jit dál  na pastviny a vracela se domů. Je nervózní,trochu hrabe v pelechu, tak uvidíme.... 

Rodíme !!!!

16.34  je na světě první holčička - téměř celá černá,pálení zatím nevidím pořádný cvalík a křikloun. 

 17.06 první kluk - bluemerle -  taky pěkně vybarvený s jasnou trikolorou.,límeček i lysinka.

 18.55 druhý kluk bluemerle s pálením , tmavý bez límečku, merle až po prsty na tlapkách, na jedné straně velké tmavé plotny.

 21.10 třetí  kluk hnědobílý s pálením ,málo bílé ,skoro bez límečku,úzká lysinka.

22.35 čtvrtý kluk bluemerle s pál. uzká lysinka půl lýmečku  

0.10 pátý černobílý kluk ,lýmecěk ,téměř bez lysinky, černý čumáček 

1.45 šestý  kluk hnědobílý s pál. úzká lysinka ,část límečku.

 

5.3.11 - 54.den březosti. Neka je stále akční, užíváme si možná posledního klidného víkendu. Jedinou změnu co jsem zaznamenala ,že se s Boltim přestala přetahovat o aport. V jídle je stále opatrná, takže strava tvoří vařené maso  a granule (royal canin  starter) jedině pokud jsou ochucené vajíčkem nebo paštikou.

 

p1110275.jpg p1110280.jpg

   

18.2.2011 -  39. den březosti ,Neka  už i na pohled vypadá břeží, hrudník se jí rozšiřuje. V jídle je nesmírně vybíravá ,  musím ji podstrojovat, aby něco pozřela, granule ochucuji vajíčkem, sýrem ,masem. No prostě je mlsná jako koza.Venku je stále akční ,téměř beze změny. Denně pomáhá při krmení ovcí, hlídá ,by se mi nenatlačili do  futerky. Jsou tam pro ně neodoletelné dobroty   jako senáž ,mačkaný oves.... S Nekou samozdřejmě spolupracuje celá psí smečka. 

 

p1110217.jpg

 

 

7.2.2011 - potvrzena březost  ,bylo vidět 5 štěňátek,takže se můžu těšít na pěknou nadílku .

                                                             Joy 12.1.2011 nakryl Neku.

 

 

                      30.12.2010 Neka začala hárát  -  krytí  okolo 11.ledna 2011

 

 

p1060635.jpg 738.jpg

                      Cease It Alkyra                         &             Trust your heart Conalls Joy      

 

       Rodokmen štěňat

U štěňat předpoklad zdraví ,lehčí sportovní kostry a kratší srsti. Oba  rodiče plnochrupí, DKK 0/0, DLK 0/0, CEA ,TNS,CL normál, FX příbuznosti 0. Štěňátka vhodná  především na pasení a sporty,méně na výstavy. Otec i matka mají složené pastevecké zkoušky ,otec ISDS + FCI rodokmen,matka aktivně pracuje na farmě.   

Otec štěňat ,mladý ,dvouletý  pes velmi rychlý a obratný . Prozatím složené zkoušky: ZVOP,HWT CS a OBZ. Jeho matka pochází z jedné z nejznámějších pracovních chs v Americe - Rising Sun, jeho otec v sobě nese krev pracovních psů ze skotské chs Astra. Mezi jeho slavné předky patří Risng Sun´s Lucky Penny, WTCH Rising Sun´s Hanna, WTCH Ris´n Sun Ross,Astra Twed,Astra Mars,Eriri Nan,či v Evropě známý Rising Sun Dark Raider. Po svých rodičích podědil výborné přirozené vlohy pro pasení i rychlé a obratné nohy. Od malička se věnujeme přípravě na závody obedience. Má krásný nadšený projev i obrovskou chuť pracovat. Nedávno jsme začali trénovat i agility video. Výborně  okamžitě reaguje,má krásnou techniku skoku i vysokou rychlost. Doma  se dokáže celé hodiny krásně něžně a klidně mazlit,ale venku na to nemá čas, tam je možnost běhat ,skákat a aportovat cokoli,co se dá. Nemá reakci na střelbu ani bouřku.

 

Matka štěňat , tříletá fenka, od štěňěčího věku má  silné pastevecké   vlohy. Je nejvíce využívána při práci s ovcemi. Má vynikající tlak na ovce - silné oko ,ale nekouše, má svůj způsob , já tomu říkám vyklepávání. V povaze je spíše dominantní -  vůči cizím psům,  ale ne agresivní,chce je mít pod kontrolou.Neřeší ani bouřku,střelbu,prozatím jsem si nevšimla, že by se něčeho bála. S lidmi  je mazel , nadšený aportér a plavec. Má poměrně slušný exteriér, což dokládá účast na 2 národních výstavách s ohodnocením výborná. Taky má  dosud výborné zdraví, nikdy jsem neřešili  sebemenší případ kulhání, nebo jiné nemoci. Všechny dosavadní zdravotní  testy má jen s tím nejlepším výsledkem.   

         více o vrhu G